30 Ekim 2013 Çarşamba

OKK - Gölge Varlıklar Seri İncelemesi - TanıtımYeniden Merhabalar,
Okuyan Kızlar Kulübü olarak bu kez tur yerine bir seri incelemesiyle karşınızdayız. Arunas'tan çıkan Gölge Varlıklar Serisi fantastik sever biri olarak listemdeydi. Değişik ve komplex bir konusu olan bu seriyi sizler için inceleyeceğiz :)

Kitapları tanıtmadan önce serinin Gölge Varlıklar adı altında, vampirlerden kurtadamlara, şeytanlara kadar bir çok fantastik yaratığı içerdiğini, bunların kendi kanunlarının olduğu ve mahkemelerde yargılandığı bir konuya sahip. Konu itibariyle oldukça ilgi çeken seri, içerik, anlatım ve üslup açısından kesinlikle young adulttan oldukça uzak, fantastik sever yetişkin okuyucuları daha çok hedef alıyor diye düşünüyorum. Aşka daha çok yer veren naif fantastikleri seviyorsanız yaklaşmayın derim. Ben oldukça beğendim. Yorumlarımız yakında... 


yazarımız J.K.Beck 1965 Kaliforniya, ABD doğumlu. Evli ve 2 kız çocuk annesi olan yazarımız, yazmadığı zamanlarda eşi , çocukları ve kedisiyle vakit geçirmeyi seviyor. 


Kitapları tanırsak:
 Ülkemizde henüz 3 kitabı çevrilen seri 6 kitap ve bir adet yan kitaptan (3.5 nolu kitap) oluşuyor. 
Davet – Gölge Varlıklar #1

Hepimiz pişmanlıklarla yaşamak zorundayız...


Boğazından kopup gelen küçük bir iniltinin ardından kot pantolonunun ön kısmında da bir şişlik belirdi. Şeytan dışarıya çıkıp biraz oyun oynamak istiyordu.


Gölge Varlıkları daha önce hiç böyle tanımadınız. Onların dünyasının nasıl olduğunu merak ediyor musunuz? İnsanlar ve gölge varlıkların bir arada yaşadığı, hatta aralarında bir sözleşmenin bulunduğu bir düzen...Bu sözleşmeye uymayanları cezalandırmak üzere kurulan gizli mahkemeler...Serinin bu ilk kitabında başrolleri çok güçlü ve çekici bir erkek vampir ile bu mahkemelerde savcı olan bir kadın paylaşıyor. Gizem ve şehvetin iç içe geçtiği muhteşem bir fantastik serüven...Onun dikkatini çeken şey kırmızı rujlu ve pembe elbiseli porselen bir bebekti. Bebeğin önlüğünün üzerine küçük bir kâğıt bırakılmıştı. Kâğıtta şu yazıyordu: Sıradaki...Kalbi deli gibi atmaya başlayan Sara hemen kapının arkasındaki masanın üzerinden aldığı bir kurşun kalemin silgi ucunu kullanarak bebeği ters çevirdi. Daha sonra yine kalemi kullanarak bebeğin kıyafetini kaldırdı. Bebeğin tam dikiş yerinin üzerinde siyah harflerle...
 Nefes – Gölge Varlıklar #2

Heyecan dolu, doğaüstü bir aşk hikâyesi!


Derin bir nefes aldı, koku ve acı onu, sadece öldürmenin önemli olduğu sıcak ve tanıdık olan karanlığa itiyorduSerinin ilk kitabı Davet ile birlikte içine girdiğiniz Gölge Varlıkların dünyasına yapacağınız ikinci yolculuğunuzda, soluksuz okuyacak, aşka doyacak, tahrik olacaksınız. Yedi masum insan, Los Angeles sokaklarında vahşice öldürüldü, ama Gölge İttifakının elinde ne şüpheli ne de kanıt var. Ceset sayısı arttıkça, kurt adamlar ve vampirler arasındaki eski kan davası patlamaya yaklaşıyor. Vampirler ve kurt adamların uzun süren savaşları, yarı iblisler, ruh emiciler ve ölümcül lanetler... Aşk, kan, cinayet ve ruh...Tutsak – Gölge Varlıklar #3Şehvet ve gizemi hiç bu kadar yakın hissetmediniz!


"Havvanın dokunuşu ile yıkım gelecek. Yerden yükselen üçüncü, güçlü ve değişmiş kişi, gölgelerin kural sütunlarını yıkacak ve çalınmış olanı geri alacak." Vampire yaptıkları yüzünden idam edilmiyordu, gelecekte yapabileceklerinden korktukları için bu odadaydı. Onları korkutmuştu ve bu yüzden onu öldüreceklerdi...Petra Lang 26 yaşındaydı ve hayatı boyunca lanetiyle yaşamak zorunda kalmıştı. Dokunduğu kişileri canavara çevirmesine neden olan laneti, âşık olmasına da engel olmuştu.Nicholas Montegue, dünyada geçirdiği bin yıl içerisinde tek bir kadına âşık olmuş, ancak ihanetini unutamadığı için başka bir kadının hayatına girmesine izin vermemişti. New Yorkta geçirdikleri bir gece, ikisinin de hayatını sonsuza kadar değiştirecekti.Ölümsüz seri Gölge Varlıkların üçüncü kitabı Tutsak; tüm ihtirası, şehveti, karanlığı ve ihtişamıyla sizi derinden sarsacak.


İnceleme Takvimimiz 

30.10.2013 - Seri Bilgisi ve Tanıtım

31.10.2013 
Gölge Varlıkları Bir Adım Daha Yakın - The Reading Lady

01.11.2013 - Davet Yorum

02.11.2013 - Nefes Yorum

03.11.2013 - Tutsak Yorum 


Seriyi incelememize destek oldukları için Arunas Yayıncılık'a teşekkürler. 


Hiç yorum yok: