30 Eylül 2014 Salı

Okuyan Kızlar Kulübü 38. Blog Turu - Öksüzler Treni - Christina Baker Kline / Duyuru - ÇekilişOkuyan Kızlar Kulübü 38. blog tur konuğu Arkadya Yayınları'ndan çıkan Christina Baker Kline'ın kaleme aldığı Öksüzler Treni sizlerle.


Kitabımızı TanıyalımBazen içinizdeki çocuk geçmişinizde hapsolur ve siz o çocuğu kurtarmak için tüm umutlara sımsıkı sarılırsınız…Binlerce çocuk düşünün, ya ailesini hiç tanımamış ya da ailesini kaybetmiş. Kimsesiz çocukları düşünün, gülen gözleriyle size bakan. Tek istedikleri sıcak bir yuvayken, tek umutları ise onları bilinmeyen geleceklerine taşıyan Öksüzler Treni'dir.

1929 yılı Amerika'sında Vivian Daly de o trende yolculuk eden çocuklardan sadece biridir. Küçük yaşta hayatın zorluklarıyla karşılaşan Vivian, bir şekilde kaderine yön vermek zorundadır. Bunu gerçekleştirme gücünü de ona nereden geldiğini hatırlatan aile yadigârı kolyesinde bulacaktır…

On yedi yaşındaki Molly Ayer, son şansını da tüketmek üzere olduğunun farkındadır. Ona bakmakla yükümlü olan aileyle arası iyice açılan Molly'nin tek şansı, kamu hizmeti adına doksan bir yaşındaki yaşlı bir kadının çatı katını temizlemeye bağlıdır. Molly bu işi gönülsüzce yapacak olsa da aslında o yaşlı kadınla ne kadar çok ortak yönleri olduğunu yaşayarak öğrenecek ve geçmişte hapsolan ruhlarını özgür bırakma yollarını onunla birlikte keşfedecektir.

Öksüzler Treni ikinci şansları, beklenmedik dostlukları ve bizi kim olduğumuzu keşfetmekten alıkoyan sırları barındıran muhteşem bir roman.
"Sürükleyici… Bir eve ait olma hissini arayan iki kadının yürek burkan hikâyesi."
-Publishers Weekly-


Tur Takvimimiz 

30.09.2014
Takvim - Duyuru - Çekiliş
Çekiliş için tık tık!!

01.10.2014
Pudra Tozu - Detaylı İnceleme ve Alıntılar
Kitap Tutkusu - Gerçek Bir Öksüzler Treni Hikayesi
Kütüphanemden Kitap Manzaraları - Kitabın İçinden Christina Baker Kline Röportajı
Fighting!! - 

02.10.2014
Yorumlar
Pudra Tozu
Kitap Tutkusu
Kütüphanemden Kitap Manzaraları
Fighting!!


Katkılarından dolayı Arkadya Yayınları'na teşekkür ederiz.
Hiç yorum yok: