22 Nisan 2017 Cumartesi

Mart 2017 Kitap Alışverişlerim ^_^

Merhaba :)
Bolca gecikmeyle Mart ayı boyunca yaptığım alışverişleri paylaşayım dedim.

Mart ayında Kitap Yurdu'ndan ve D&R'ın internet sitesinden alışveriş yaptım. Bir kitap da kitapçıdan aldım.İlk olarak hastaneye gittiğimiz günlerden birinde Kadıköy sahildeki Hemen Kitap'tan Charlotte Betts'in Ressamın Çırağı isimli kitabını aldım. Yazarın kitapları bir süredir ilgimi çekiyordu, hem konusuyla hem göz alıcı kapaklarıyla. Bu tarz tarihi ve herhangi bir dalda usta/çırak kitaplarını severim. 9.90 TL'ye aldım.
Onu alınca yazarın dilimize çevrilmiş diğer iki kitabını da almayı kafama koymuştum. Aslında seri kitaplar değil ama nedense çıkış sırasına göre okuma isteği oluştu içimde. Bu yüzden Eczacının Kızı ve Baharat Tüccarının Karısı isimli kitapları Kitap Yurdu alışverişimde aldım.


Sonuç olarak böyle bir görüntü çıktı ortaya. Kapaklar gerçekten çok güzel, keşke Feniks Eczacının Kızı'nı da orijinal kapakla bassaydı. Yine de kötü bir kapak değil. 


Maria Konnikova'nın Sherlock Gibi Düşünmek-Mastermind kitabını çook uzun bir süre beklemiştim ve Domingo'dan çıkmıştı. Bu kitabını ise İndigo basmış, İndigo Kitap'ın instagramında görünce almak istedim ve aldım da. Kapaklar gerçekten güzel bir uyum yakalamış. Farklı yayınevleri olsa da bu bütünlüğün olmasına sevindim. Ama arada büyük bir boyut farkı var. Artemis'in bir ara çıkardığı devasa Historical gibi bu kitap da ders kitabı boyutunda. İndigo'nun amacı neydi, gerçekten anlamadım. Tarihi kitapları da anıları da romanları da severim. Seyahatname konusuna gelince herkesinkini okuyamam. Ama bu kitabı merak ettim. Rahat okunan keyifli bir kitap olacağını düşünüyorum. İçinde kuşe kağıt, hoş resimler var. 


Cevat Fehmi Başkut'un Buzlar Çözülmeden adlı eseri Kemal Sunal'ın oynadığı Deli Deli Küpeli isimli filme uyarlanmış. Ailecek o filmi pek bir severiz, özellikle annem defalarca izlese sıkılmaz. Kitabının da elimde bulunmasını istedim. 


Bu kitabı hem tanıtımını gördüğümde hem de D&R mağazasında karıştırdığımda beğenmiştim. Bu siparişimde satın aldım. Güzel bir konusu var. 


Bazen bazı kitapları alma nedenim sadece daha sonra o kitapları bulamayacağımı düşünmek oluyor. Ki Dex'in İthaki'nin bile bazı kitaplarını bulamıyoruz şu an. Bundan sadece birkaç sene önce aldığımız kitapları hem de. Öyle olunca serilerimi tamamlama içgüdüm oluşuyor. Laurelin Paige'in Fixed serisi ilk kitabı Sana Kapıldım'ı daha önce blogda yorumlamıştım. Okumak için TIKTIK!
Ki elimde 2. kitap da vardı. 3'ü nedense almamışım. Elf yayınları ortadan kayboluverdi. Hal böyle olunca seriyi tamamlayayım dedim. Aslında serinin Hudson ve Chandler isimli 4. ve 5. kitapları var. Hudson'da olaylar (artık moda oldu) erkek karakterin ağzından anlatılıp boşluklar dolduruluyor. Chandler ise isminden anlaşılacağı gibi farklı bir karaktere ait bir kitap ve bunlar ülkemizde basılmadı. Ama esas seri 3 ile biteceği için seriyi tamamlamak istedim. 

Sonuç bu. 
Elf yayınları ilk kitabı o zamana göre büyük bir cesaretle orijinal kapakla basmıştı ve korkusuzca orijinal kapak basarak bu şekilde devam edeceklerini  açıklamıştı. Ama serinin devam kitapları farklı kapaklarla basıldı.

Kitap Yurdu siparişimde aldığım kitaplar bu şekildeydi. 

Gelelim D&R siparişime. Bu siparişi sadece Doctor Who kitapları için vermiştim aslında. 
Son 2 kitabı hâlâ almamıştım. Sağolsun instagramdan Elif bana D&R'da  Ölüm Şehri'nin 9.90 TL olduğunu haber verince alayım dedim, Savaş Doktoru'nda da iyi indirim vardı. İkisini birden sipariş ettim.  


Gezinirken dayanamadım 9.90 indiriminden 3 de tarihi aşk romanı aldım. 


Evet, ben aldım. Bunları aldım. -_-D&R siparişlerim de bu şekildeydi. 

Mart ayında bu kitapları aldım. Nisan ayında aldığım kitapları da yakın zamanda paylaşırım diye umuyorum. 

Sevgiler :*


8 yorum:

Devrik Cümleler dedi ki...

Çırak serisinin kapakları çok güzel gözüküyor evet keşke o kapak orjinalinden olsaydı daha güzelmiş.Sherlocklar'ın uyumu da iyi denk gelmiş.

Ve tarihi aşklar hepsi çok güzeller keyifle okuman dileğiyle yorumlarını da bekliyorum :)

Bir Hayalperest dedi ki...

Çok güzel bir alışveriş olmuş. Ölüm şehrini şu anda o kadar çok beğendim ki ben de alıcam galibasıı ❤ :))

Benherneysemo dedi ki...

Ben de çok beğeniyorum kapaklarını. Teşekkür ederim ^_^

Benherneysemo dedi ki...

Teşekkür ederim ^_^ Hem de Dougles Adams. Kendisini severim pek bir :)

Benherneysemo dedi ki...

Teşekkür ederim ^_^ Hem de Dougles Adams. Kendisini severim pek bir :)

Benherneysemo dedi ki...

Ben de çok beğeniyorum kapaklarını. Teşekkür ederim ^_^

Büyülü Ayraç dedi ki...

Yazıyı görünce o kadar mutlu oldum ki anlatamam. *-* Senden görüp aldığım kitaplar oluyor o yüzden toplu alışveriş yazılarını özenle inceliyorum. :D Benim de alışveriş yapasım var, pazartesi kısmet olursa Üsküdar'daki sahafları gezeceğim. :3 Bir sürü çok güzel kitap almışsın tatlı kız şimdiden keyifli okumalar. :*

Benherneysemo dedi ki...

Yaaa <3 Çok teşekkür ederim canım ^_^ Sahaflar *_*