6 Haziran 2014 Cuma

OKK 32. Blog Tur: Kralların Yolu - Brandon Sanderson // Tanıtım ve Çekiliş


Herkese merhaba!!
32. blog turumuzun konuğu epik fantastik türünde çok başarılı bir yazar olan Brandon Sanderson! Kralların Yolu kitabı ile Brandon’ın oluşturduğu yeni bir serinin kapıları aralanıyor ve bize de bu kapıdan içeri girmesi düşüyor!
Kitabımızı tanıyalım:

Son Issızlık'tan önceki günlerin özlemini çekiyorum.

Elçiler'in bizi terk etmesinden ve Parlayan Şövalyeler'in bize karşı dönmesinden önceki çağın. Dünyada hâlâ büyünün ve insanoğlunun kalbinde de onurun olduğu zamanın...

Dünyayı ele geçirdik ve sonra da onu kaybettik. Görünüşe göre insan ruhu için hiçbir şey zaferin kendisinden daha zorlu değil.
Yoksa o zafer, en başından beri bir aldatmacadan başka bir şey değil miydi? Onlar ne kadar zorlu savaşırsa, direnişimizin de o kadar güçlendiğini mi fark etti düşmanlarımız? Belki de ısı ve çekicin sadece daha kaliteli kılıçları mümkün kıldığını gördüler. Ama çeliği yeteri kadar uzun bir süre boyunca bırakırsan, eninde sonunda paslanıp gider.
İzlediğimiz dört kişi var. Birincisi hekim, tıbbı bir kenara bırakıp içinde bulunduğumuz dönemin en vahşi savaşında bir asker olmaya zorlanmış. İkincisi öldürürken ağlayan bir katil, bir suikastçı. Üçüncüsü yalancı; bir hırsızın kalbi üstüne bir âlimin cübbesini giymiş genç bir kadın. Sonuncusu ise bir yüceprens, yani savaş açlığı tükenirken gözleri geçmişe açılmış olan bir savaş beyi.
Dünya değişebilir. Dalgabağlama ve Kırıkkullanma geri dönebilir; antik çağların büyüleri tekrar bizim olabilir. Bu dört kişi bunun anahtarı. Bir tanesi bizi kurtarabilir. Ve bir tanesi de bizi yok edecek.
"Bir roman yazarının liderlik mekanizmasını ve sevginin insan kalbine nasıl kök saldığını böylesine etkili bir şekilde anlatması sık görülen bir durum değil. Sanderson şaşırtıcı derecede zeki bir adam."
-Orson Scott Card-

"Kitaba bayıldım. Başka bir şey söylemeye gerek var mı?"
-Patrick Rothfuss-

The New York Times Çok Satanlar Listesi'nden Rüzgârın Adı'nın yazarı.


Tur Takvimimiz
6 Haziran 2014
Duyuru – Tanıtım – Çekiliş
Çekiliş için tık tık!!!

7 Haziran 2014
Fighting!! – Önokuma
Kütüphanemden Kitap Manzaraları – Fırtınaışığı Arşivi Seri Bilgisi

8 Haziran 2014
Kütüphanemden Kitap Manzaraları – Epik Fantastik Türü Nedir?
Fighting!! - Ara Bilgiler ve Resimlerin Zenginleştirdiği Bir Okuma Keyfi

9 Haziran 2014
Kitap Tutkusu – Brandon Sanderson’ı Tanıyalım
Kitap Tutkusu – Epik Fantastik Türünde Yazılmış Kitaplar
Pudra Tozu – Yeni Başlayanlar İçin Epik Fantastik Bir Kitabı Okuma Teknikleri
Pudra Tozu – Alıntıların İzinde Kralların Yolu

10 Haziran 2014
Yorum
Pudra Tozu
Kitap Tutkusu
Kütüphanemden Kitap Manzaraları
Fighting!!


Akılçelen Kitaplar'a teşekkürler :) 


Hiç yorum yok: