7 Haziran 2014 Cumartesi

Fırtınaışığı Arşivi Seri Bilgisi


Fırtınaışığı Arşivi Serisi 10 kitaplık bir seri olarak tasarlandı. 2 kitabı okuyucuyla buluştu. 3. kitap ise henüz basılmadı. Türkiye'de ise Kralların Yolu ismiyle ilk kitap Akılçelen Kitaplar imzasıyla yayınlandı. Fırtınaışığı Arşivi Serisi #1
The Way of Kings/Kralların Yolu
Goodreads Puanı: 4.60

 Son Issızlık'tan önceki günlerin özlemini çekiyorum.


Elçiler'in bizi terk etmesinden ve Parlayan Şövalyeler'in bize karşı dönmesinden önceki çağın. Dünyada hâlâ büyünün ve insanoğlunun kalbinde de onurun olduğu zamanın...
Dünyayı ele geçirdik ve sonra da onu kaybettik. Görünüşe göre insan ruhu için hiçbir şey zaferin kendisinden daha zorlu değil.
Yoksa o zafer, en başından beri bir aldatmacadan başka bir şey değil miydi? Onlar ne kadar zorlu savaşırsa, direnişimizin de o kadar güçlendiğini mi fark etti düşmanlarımız? Belki de ısı ve çekicin sadece daha kaliteli kılıçları mümkün kıldığını gördüler. Ama çeliği yeteri kadar uzun bir süre boyunca bırakırsan, eninde sonunda paslanıp gider.
İzlediğimiz dört kişi var. Birincisi hekim, tıbbı bir kenara bırakıp içinde bulunduğumuz dönemin en vahşi savaşında bir asker olmaya zorlanmış. İkincisi öldürürken ağlayan bir katil, bir suikastçı. Üçüncüsü yalancı; bir hırsızın kalbi üstüne bir âlimin cübbesini giymiş genç bir kadın. Sonuncusu ise bir yüceprens, yani savaş açlığı tükenirken gözleri geçmişe açılmış olan bir savaş beyi.
Dünya değişebilir. Dalgabağlama ve Kırıkkullanma geri dönebilir; antik çağların büyüleri tekrar bizim olabilir. Bu dört kişi bunun anahtarı. Bir tanesi bizi kurtarabilir. Ve bir tanesi de bizi yok edecek.
"Bir roman yazarının liderlik mekanizmasını ve sevginin insan kalbine nasıl kök saldığını böylesine etkili bir şekilde anlatması sık görülen bir durum değil. Sanderson şaşırtıcı derecede zeki bir adam."
-Orson Scott Card-


"Kitaba bayıldım. Başka bir şey söylemeye gerek var mı?"
-Patrick Rothfuss-
The New York Times Çok Satanlar Listesi'nden Rüzgârın Adı'nın yazarı.


Fırtınaışığı Arşivi Serisi #2
Words of Radiance
Goodreads Puanı: 4.78

Serinin ilk kitabında, Roshar'ın olağanüstü dünyasını tanıdık.
In Words of Radiance'de ise  farklı karakterlerin iç içe hikayesi devam edecek ve Sanderson hayranlarının da beklediği gibi beklenmedik ve olağanüstü, şaşırtıcı yönde gelişecek. Parshendi ile savaş yeni ve tehlikeli bir boyut kazanacak. Pershendi insanlara meydan okumak için kendilerini güçlendirmek adına tehlikeli bir adım atacak.
Tüm bunlarla başaçıkabilmek için; Kaladin, Knights Rediant lideri olarak yeni rolünü nasıl yerine getirebileceğini öğrenmelidir.

Bu 2. kitapla, Fırtınaışığı Arşivi serisi daha zengin, sürükleyici ve zorlayıcı olarak gelişiyor. 


----------------

Fırtınaışığı Arşivi Serisi #3
Skybreaker

Serinin 3. kitabı  Szeth'in kitabı olarak duyuruldu. Onun flashbacklerini içerecek. 

----------

Güzelce tamamlanan, keyifle okuyacağımız bir seri olması dileğiyle ^_^


3 yorum:

Adsız dedi ki...

2. kitap ne zaman türkçeye çevirilecek. Bilginiz var mı?

Benherneysemo dedi ki...

Yayınevi çevirinin bittiğini duyurdu, baskı aşamasına geçeceklermiş ^_^

Cagatay Cakmak dedi ki...

Serinin 3 uncu kitabı Dalinar'ın kitabı arkdaşlar Sethz'in değil.