4 Mart 2018 Pazar

Sinema ve Ben // MİM


Merhabalar,
Bu mimi yapmayan bir tek ben kalmış olabilirim belki ama Gezegenin Sihri blogundan İrem sağolsun sıra bende. :) Gölgelerin gücü adına! 
1) Sinemada izlediğin ilk film? 
Henüz 10 yaşındayken ilkokul öğretmenimiz sağolsun bizi Atatürk'ün hayatını anlatan bir filme götürmüştü. Sinema salonu epey büyülü görünmüştü bana. :) Filmden aklımda kalan en çarpıcı sahne Kubilay'ın şehit edildiği sahneydi, nasıl içime işlediyse hala hatırlarım. :(
2) Film en güzel ......'de/a izlenir.
Evde film izlemeyi daha çok seviyorum. Pijama, koltuk, atıştırmalık üçlüsüyle çok keyifli oluyor. Atıştırmalık şart değil, her zaman aramam. Bu devirde maazallah mısır patlatırken ev yakanlar var. :) Kısaca rahatlık ararım. %70 ev, %30 sinema diyelim.  
3)Film izlerken olmazsa olmazların var mı? Varsa nelerdir?
Yukarıda biraz bahsettim aslında. Rahatlığı seviyorum. Kışın yorgan altında kışa uygun atıştırmalıklarla mısır, kakaolu süt gibi; yazın sereserpe bir şekilde dondurma veya buzlu kahveyle... İlla atıştıracak bir şey olması şart değil, güzel bir film olsun yeter. :) 
4) Tek başına mı, kalabalık mı? 
Kalabalıktan kasıt kafa dengi insanlar ise %50 - %50 diyebiliriz. Tek başıma izlemeyi de severim, kalabalıkla goygoy yaparak izlemeyi de severim. :) 
5) Mısır mı, cips mi?
MISIR! 
6) İki boyutlu mu, üç boyutlu mu? 
Benim hiç üç boyutum olmadı. :( 

7) AVM sineması mı, sokak sineması mı?

Avm'lere arada mecburen gitsem de onları pek sevdiğim söylenemez. Ama sinema konusunda ikisi arasında çok bir fark görmedim. Aslında ben eski usul yazlık sinemayı denemek isterim. ♡ 

8) Filmden önce filmin fragmanını izlemek mi, yorumlarını okumak mı?

Fragmanı izlemeyi tercih ederim. Çok muallakta kalırsam yorumlara bakarım ama spoiler yeme korkusundan pek de yaklaşılmıyor.

~~☆~~

Mim yapmayı özlemişim. Şu an bu yazıyı okuyan herkes davetlimdir. 
Sevgiler :* 


Bu yazıyı "benherneysemo.blogspot.com" dışında herhangi bir blog/forum/internet sitesinde okuyorsanız, şahsımın bilgisi dışında ÇALINMIŞ DEMEKTİR!!!

9 yorum:

İrem AKAY dedi ki...

Yuppiii, seni görmek ne güzel! ^_^
Cevaplarını okumak çok keyifliydi, haberin olsun! ^_^

Benherneysemo dedi ki...

@İrem Akay, etiketlediğin için teşekkür ederim İrem :* özlemişim mim yapmayı ^_^

MUHTELİF BİLGİ dedi ki...

Ne zamandır cevap yazacağım yazamadım kusura bakmayın Ben Her Neysem O hanımefendi �� Film izlemeye bayılan birisi olarak bende sinema yerine evde izlemekten daha çok keyif alıyorum. Elbette bunun için geçerli sebeplerim var. �� 1.'si rahatlık ikincisi üşengeçlik �� Son iki sinema maceramdan bahsedeyim. İlkinde şanslıydım salondaki insan sayısı iki elin parmak sayısını geçmiyordu. Bu sebepten dev ekran ses sistemi karşısında kaliteli bir seyir keyfi sunmuştu dikkat dağıtımı en az seviyedeydi. �� Tabi yiyecek yasaktı ama tabi ki benim için bu engel değildi FBI tadındaki ajan'sı yeteneklerim sayesinde içeriye yeterince mühimmat(çikolata,su, cips ıvır zıvır hayati önem taşıyan abur cuburlar zinciri...) aktarabildim ve çok keyifli geçmişti diyebilirim. �� Diğer sinema maceram ise %100 sinema keyfi evde yaşanmalıdır tadında 😂 Salon kalabalık %90 dolu bir şekilde her yaş kesiminden insanla dolmuş kendi içinde fısır fısır konuşan ergen kızlar ayaklarını koltuğa uzatıp yayılan mağara genci bol bol yanındaki arkadaşıyla konuşması... Görgü kuralları dersi mi vereceğiz? Sinema salonunda nasıl hareket edilir? Diye yazılı sınav mı yapacağız yoksa filmimizi mi izleyeceğiz anlayamadım... İçten içe alayınızı kucaklıyorum deyip filme odaklanmaya çalışmakla geçen anlar ve en son bitse de gitsek diye içerlenmelerin olduğu sinema keyfi! İlla sinema diyorsanız ve çevresel faktörlerden çok rahatsız olmuyorsanız şanslı bir sinemaseversiniz �� Ama benim gibiyseniz ve filmi sinema salonunda izlemek istiyorsanız yüksek seyir keyfi için biletinizi en erken saatlerde almaya ve günlerden pazar olmadığına dikkat edin derim. �� Mısır konusuna gelince ben öyle babalar gördüm ki bir daha bu eve patlaması gereken mısırlardan alma hanım diyen mi dersiniz ev nan burası sadece ev deney yapabileceğin laboratuvar değil diyen mi yoksa sis atma çocuğum diyen mi bu kulaklar neler duydu neler... Bir başka yazı da görüşmek dileğiyle hoşça kalın ��

uzmanamator dedi ki...

Mim görmeyi özlemişim :) alsam mı yazsam mı diye düşündüm aldım yazıcam :) beklerim okumalara

sunun harikalar diyarı dedi ki...

Hakikaten bir yapmayan sen kalmışsın he:)) herkeşşler yapmıştı ki :))))

Benherneysemo dedi ki...

@Muhtelif Bilgi, keşke blogunuza alıp yapsaymışınız mimi, epey doyurucu cevaplar olmuş :) Teşekkürler ^_^

Benherneysemo dedi ki...

@uzunamatör ben de mim yapmayı özlemişim :) iyi ki aldınız, zevkle okudum. ^_^

Benherneysemo dedi ki...

@sunun harikalar diyarı, geç olsun güç olmasın dediydim :p daha erken etiketlenmeyi talep ediyorum :)

Kafa Dergi dedi ki...

Ama yeni yazı yok mu? :)
Bekliyoruz.
Ben de beklerim sayfama, sevgiler... :)