9 Mart 2016 Çarşamba

CNR Kitap Fuarı - 2016


Merhabalar :) 
Dün blog ikizim Kitap Tutkusu ile CNR Kitap Fuarında idik . Aslında fuarlarda Pudra Tozu da bizimle olurdu, ama bu sefer işler yüzünden birlikte gelemedik, bu ayrı geçirdiğimiz ilk fuardı :( 

CNR'ı ilk seneden beri takip eden biri olarak indirim konusunda çok büyük bir beklentim yoktu açıkçası, çünkü Tüyap'tan oldukça farklı oluyor indirim konusunda. 
İlk senelerde gelmeyen Pegasus gibi yayıncılar gelmeye başladılar, bazıları da gelmemeye başladılar :) 
CNR'ın bizim için ifade ettiği şeyi ise yazının sonunda anlatayım o zaman :)Her zamanki gibi alacağım kitaplar listesi elimde :)
Fuara özel liste yapmıyorum birkaç seferdir, onun yerine zaten alacağım kitapları yayınevlerine göre sınıflandırdığım defterimi  kullanıyorum. Sık sık güncelliyorum, fuar önceleri de tabii :) 
Yani fuar zamanlarımda sanki resmi sponsorum gibi sürekli görüyorsunuz bu defteri :p


CNR'ın en sevdiğim kısmı sahaflar oluyor. 
Özellikle eski tarihi aşk romanlarını bulmak konusunda çok iyi oluyorlar.
Historical basan yayınevlerinden kimler kaldı ki :/
İlk aldığım kitap bu oldu, Gizemli Benedict Derneği serisinin 2. kitabı. Henüz yorum girmemiş olsam da pek bir beğendim, o yüzden zaten listemde olan 2. yi de alıverdim. Bu kitap 10TL idi. 


Sonraki sahaftan bunları aldım. Brenda Joyce'un çıkan kitaplarından tek eksiğim İmkansız Aşk'tı, artık tamamlanmış oldu ^^. Grey'i de aldım, açıkçası almak istiyordum ama 20TL vermeye gönlüm razı olmuyordu nedense. Hazır fırsat ayağıma gelmişken aldım :) 
Diğer 3'ü de aldığım serilerin devam kitaplarıydı. Kathleen Woodiwiss Kurt ve Kumru var elimde, kitaplarını yavaş yavaş toplamaya çalışıyorum o yüzden bu kitabı da aldım.
Bu sahafta 3 kitap 20 TL idi. Bu sahaf Bakırköy'deymiş, kartını aldım, Gençler Kitapçılık adı. 


Julianne Maclean hem Kitap Tutkusu'nun hem benim neden başlamadığımızı bilmediğimiz serilerden. O yüzden ilk kitabı aldık. 

Kat Martin değişik tarzı olan yazarlardan. İlk kitabı Koridor'dan çıkmıştı, Kara Melek. Orta Çağ'da geçen bir tarihi romans. Ardından yazar Nemesis Kitap'a geçti, kendisinin kitaplarına dair yorumlarımı ve röportajımızı BURADAN bulabilirsiniz 

Bunları da tanesi 5TL'den Atlas Sahaf'tan aldım. Hem instagramdan kitap satışı yapıyorlarmış, hem de Bahçelievler'deymiş yerleri. Normalde isimlerine dikkat etmezdim ama kart aldığım ya da sahaflar bilgi verdiği için biliyorum. :)


Harlequin okumayı ne kadar sevdiğimi blogu takip ediyorsanız az çok biliyorsunuzdur, ya da blogun sağındaki etiketlerden Beyaz Dizi- Harlequin etiketine tıklayabilirsiniz. 
Mysterious adı altında fantastik/gizemli seriler çıkarmalarının yanı sıra historical/tarihi serileri de var. Onlarda seri sıralamasına uyamadım maalesef, ki bu da 7 kitaplık bir serinin arasında bir kitap. İsmi ve konusu hoşuma gittiği için aldım. İleride bu konuda da serilere uyarım belki :D 

Sahaf kısmı burada bitti. Toplamda 1 saat dolaştık sahaflarda. Ardından öğle yemeği arası verdik :D 

Aradan sonra yayınevlerinin olduğu kısma geçtik. 
Her ne kadar yayıncılar bu laftan hoşlanmasa da internette aynı fiyata bulacağımız ya da daha uygun fiyata bulacağımız kitapları almamaya karar vermiştik. CNR Tüyap'tan daha yakın olsa da, yine benim için dünyanın bir ucu. O yüzden o kadar yükü taşımaya değmesi gerekiyor, üzgünüm.


İlk uğradığımız yayınevlerinden biri Tübitak'tı. Tübitak kitaplarını üniversiteye ilk başladığım sene okumaya başladım. Sevdiğim tür kitaplar çıkarıyorlar. Çoğu konuda Tübitak'a atarlı olsam da :p okuyorum yapacak bir şey yok. Bilimsel kitapları seviyorum, ama astronomi, uzay, evren kitaplarının yeri bambaşka. Sicim teorisyenlerindenBrian Greene'nin 3 kitabını satın aldım.  İsim ve açıklamalarını da ekleyeyim. 

Evrenin Zarafeti - Süpercisimler, Gizli Boyutlar ve Nihai Kuram Arayışı
Bir şey keşfetmenin insanın yeni bir şey görmesi değil de bakışını biçimlendirmesi demek olduğu söylenir. Evreni sicim kuramı tarafından biçimlendirilmiş bir bakışla gören okurlar yeni manzaranın nefes kesici olduğunu görecek. 

Evrenin Dokusu - Uzay Zaman ve Gerçekliğin Dokusu
Uzay bir varlık mı? Neden zamanın bir yönü var? Uzay ve zaman olmadan evren olabilir miydi? Geçmişe dönebilir miyiz? 

Saklı Gerçeklik - Paralel Evrenler ve Kozmosun Derin Yasaları
Bir zamanlar "evren" var olan her şey anlamına gelirdi. Her şey. içinde akla gelebilecek her şeyin bulunduğu bir bütünlük. Oysa son yıllarda fizik ve kozmoloji alanlarındaki keşifler pek çok bilim insanını evrenimizin aslında çok sayıda evrenden sadece bir tanesi olduğu düşüncesine yöneltti.


Evrenin Yüzde Dördü - Karanlık Madde, Karanlık Enerji ve Kalan Gerçeklik İçin Keşif Yarışı
Bu kitap da yeni çıkanlardanmış, kesinlikle alacaklarımdan ancak bu alışverişimde 3 kitapla yetindim. Konusunu da ekleyeyim 3:)

Gazeteci ve yazar Richard Panek bu kitapta bilim insanlarının, evrenin yüzde 96'sını oluşturan "karanlık maddeyi" ve bununla bağlantılı olarak "karanlık enerjiyi" arayışını anlatıyor. Karanlık madde ve karanlık enerji belki de tüm bilim tarihinin en büyük gizemi. Bu gizemi çözmek için fizik ve gökbilim araştırmacılarının verdiği zorlu ve uzun soluklu mücadele, onlara 2011 yılında Nobel Fizik Ödülü'nü getirdi. Panek, konuyu, uzman olmayan okurların da kavrayabileceği bir dille anlatırken bilim dünyasındaki rekabeti ve işbirliğini, ekip çalışmalarının sınırsız coşkusunu ve dinamizmini de renkli ayrıntılarla gözler önüne seriyor.


Tübitak'ta %10 indirim vardı, ama biraz indirim daha yaptılar sağolsunlar. 
Bir de Bilimteknik dergisi hediye ettiler :p


Önünden geçerken bu kitaplar dikkatimizi çekti. Yason Yayıncılık klasikleri bu güzel kapaklarla yeniden basmış. Hoşuma gitti kapakları. Özellikle Uğultulu tepeler başta olmak üzere Aşk ve Gurur, Madam Bovary, Jane Eyre kapakları çok hoş. 
Umarım çevirileri de güzeldir. 


Sonra karşımıza Agapi çıkıverdi. Bu seriyi merak ediyordum ama fuarda bulmayı beklemiyordum. 10 TL idi, aldık. İlk Agapi kitabım :) 


Epsilon'da yine 3 kitap 15 tl kampanyası vardı. Oradan da 6 kitap aldım. Ne kadar listemi güncellemiş olsam da Ben Sana Tutsak elimde olmasına rağmen bir kez daha almış oldum :( 
Ki son alışverişlerimden birinde almıştım :( 
Tarihi aşk romanları açlığı çekiyorum sanırım son zamanlarda hepsini topladım. 
Bu arada Pegasus'un stantında hiç historical görmediğimi fark ettim. :/ Ya yoktu ya da ciddi anlamda kısıtlı ve kenar köşe bir yerdeydi. 


Bir stantta bu ayracı gördüğümde almam lazım, dedim *_* Çok sevdim.
1 TL idi :)

Nemesis'ten Aspendos'tan alacağım kitaplar vardı aslında ama aldıklarım yeterince ağır olduğu için onları internet alışverişine sakladım. 
Sarah Maclean'in son kitabını almak istiyordum ama indirime dahil değildi, laters baby dedim :p 
Elbet alırım, henüz Aşk Mevsimi'ni okumadım. 

Yayınevleri kısmını gezmek de 1 saat sürdü. 
Yani fuarda toplamda 2 saat geçirdik. 
Çıktıktan sonra bir kafede oturup sohbet ettik. :)

Fuar gezmeyi, kitap satın almayı seviyoruz ama fuarların en güzel kısmı bu sohbet ettiğimiz hem fuar, hem kitaplar, hem kişisel konular hakkında lafladığımız bize özel zamanlar. 
Tüyap'ta kalabalık ve çok dolaşmak yüzünden bu kısım maalesef daha kısıtlı oluyor ama biz her halükarda birkaç saat ayırıyoruz :)
CNR ise daha tenha olduğu için gezmesi, sohbeti daha rahat ve bol oluyor.
Kitap Tutkusu'yla bayağı derinlere daldık :p 

Rahat bir fuardı.


Toplamda 21 kitapla fuarı noktaladım. Aslında sahaf kısmı olmasaydı daha az kitapla tamamlayacaktım fuarı. 
Kitapların toplu görünüşü ise böyle. 

Siz neler yaptınız, neler gördünüz? 

Sevgiler :* 

Kitap Fuarları Yazılarım:


Bu yazıyı "benherneysemo.blogspot.com" dışında herhangi bir blog/forum/internet sitesinde okuyorsanız, şahsımın bilgisi dışında ÇALINMIŞ DEMEKTİR!!!

15 yorum:

Esra Ercan dedi ki...

Sahafları zengin etmişsin K.cığım :D Her ne kadar aldığın kitaplar bana hitap etmese de senin sevdiğin türleri bulup, güzel indirimlerle almana sevindim :* Hepsini keyifle oku, harika bir fuar olmuş gibi :*

Benherneysemo dedi ki...

:D Teşekkür ederim kuzu :*

epichan dedi ki...

Merhaba
Sizde baya bir kitap toplamışsınız sahaflardan. Tübitak'dan bende daha fazla kitap alacaktım ama dedim fiyatları her yerde aynı başka yerden alırım. Taşımak büyük sıkıntı oluyor sonra kitapları uzaktan geldiğim için. Bende Evrenin Zarefetini almıştım daha önce fuarda Evrenin Dokusunuda alacaktım ama baktım ciltli yoktu vazgeçtim. Aslında ilk başta ciltli almaya gayret ediyorum Tübitak kitaplarını. Evrenin yüzde dördü fuarda yoktu değil mi? Bende bakındım yeni kitaplara ama bu kitabı görememiştim. Haber verdiğiniz iyi oldu onuda listeme atacağım. Keyifli okumalar diliyorum size.

Belle'nin Kütüphanesi dedi ki...

Ayyy ne olur bana Pegasus deme. Valla çok sinirliyim onlara. Ben orada Sylvia Day'ın Tutku Oyunları ve Beni Baştan Çıkar kitaplarını gördüm. Şu an yenisi de çıktı sanırım yerini almıştır fuarda. Bir de Lorraine Heath'ın Serseri Tutkular kitabını gördüm. Alacaktım ama arka kapağı tam görünce bırakmam bir oldu :D
Aslında yazacağım baya şeyler var ama yarın da gideceğim için en geç cumaya yazmayı düşünüyorum fuardaki zamanımı.
Aldıklarını güle güle oku, umarım seni memnun ederler :)

Benherneysemo dedi ki...

Merhaba,
CNR'da sahafları daha çok seviyorum nedense, her seferinde daha güzel oluyorlar. Tübitak'ta aynen çok indirim yoktu ama 3 kitabı bir arada alınca ekstra indirim yaptılar sağolsunlar, çok ilgiliydiler. Ben de aldım mı ya hepsi ciltli ya da hepsi ciltsiz olsun diyenlerdendim ama Saklı Gerçeklik'in normal baskısı yoktu, diğerinin ciltlisi yoktu mecbur böyle oldu, almışken hepsini almak istedim. Evrenin yüzde dördü fuarda vardı, yeni gelmiş sanırım. Hatta ilk ona gitmiştim stantta :) Nasılsa fiyatlar genellikle aynı, normalde de çok uçuk değil diye sonraya bıraktım ama kesinlikle alacağım. Çok teşekkür ederim :)

Benherneysemo dedi ki...

Demem demiciiiiim ama elimde değil :) Görmedim resmen historical, şaka gibi. Arkadaşlarımıza hediye almak için olmasa açıkçası uğramayacaktım, fuarlarda almıyorum. Evet yeni bir historical yazarı (Lorraine Heath) ve Sylvia Day'in yeni yeni kitabı çıktı. Sylvia Day'in tarihi romanslarını zaten severek okuyorum, bu kitabın da aksine konusu hoşuma gitti almayı düşünüyorum ama hiç acelem yok. 2. Sahne Nişanlı vakası olmasın :p O zaman bekleyeceğim fuar yazını :) Umarım sen de aldıklarını keyifle okursun, teşekkür ederim. ;)

Belle'nin Kütüphanesi dedi ki...

Sylvia'nın tarihi romanlarını ben de seviyorum ama pdf olarak okumayı tercih ediyorum. Son kitabı zaten baya merak ediyorum. O seride en sevdiğim kişiydi Simon. 2. Sahte Nişanlı vakasını merak ettim ama tahmin edebiliyorum. Kitabı okudum. Eğer çeviri hataları fazla olmasaydı kitaptan daha zevk alırdım. İyi ki pdf olarak okumuşum :)
Bakalım, yeni kitaplardan hangileri memnun edecek beni :)

Benherneysemo dedi ki...

PDF pek okuyamıyorum, çok nadir hani kitabı bulamıyorsam ya da alıp almayacağımdan emin değilsem bakmak amaçlı okuyorum, beğenirsem alıyorum. Ama ciddi yer sorunum var gelecekte ne yaparım bilemiyorum. Hani böyle çıkar çıkmaz acele edip aldığımız ama vasat çıkıp hayal kırıklığına uğratan kitaplar olur ya, onun gibi olmasın istiyorum. Bakalım neler olacak? :)

Kağıt Salıncak dedi ki...

Sahafları merak etmeye başladım :D Tüyap'ta sahaflarda istediklerimi bulamamıştım.. Keşke fuarlarda daha fazla indirim yapsalar da biz okuyucuları internete yönlendirmeseler.. ://

Benherneysemo dedi ki...

Tüyap'taki sahaflarda genelde ben de pek bir şey alamıyorum, bir tek bu seferkinde biraz tarihi romans aldım. CNR'ın sahaf kısmını daha çok seviyorum nedense :) Keşke :/

dAğInIk AnNe dedi ki...

Merhaba ben geldim :)) Haftanın blogu seçilmişsin tebrik ve ziyarete geldim :) Sırf o kırmızı saç hatrına bile izlenirmişsin ki bu kadar dolu bir blog?
Fuarları çok özledim ;( ufaklık büyüyünce belki.. Kitap seçimleriniz de çok başarılı :) keyifli okumalar ;)

Benherneysemo dedi ki...

Merhabalar, hoşgeldiniz :) Ne kadar bolca şikayet etsek de fuarların tadı bambaşka. Sağlıklı, hayırlı, mutlu büyür de birlikte gidersiniz inşallah fuarlara. Teşekkürler ^_^

Beyaz Begonvil dedi ki...

ahh ahh kitap fuarları :( Uzun oldu gitmeyeli.Bu arada not defterine bayıldım :) Birde Grey merak ettiğim kitaplar arasında :)

Benherneysemo dedi ki...

Güzel yanları da var çilesi de, genelde güzel yanlarını yaşamaya çalışıyoruz tabii. Teşekkür ederim, bu tarz çizimleri çok seviyorum, zevkle kullanıyorum. :) Grey'i ben de merak ediyorum. Çok konuşuldu tartışıldı, özellikle çeviri çok kötü dediler ama bilmiyorum, sanırım okumadan anlayamayacağım ^^

dAğInIk AnNe dedi ki...

Ah inşallah çok teşekkür ederim :)