12 Ağustos 2013 Pazartesi

Nefretten Sonra'nın Sürpriz Avrupa Turu :)


Sevgili blogdaşım Pudra Tozu ile başlattığımız ortak çalışmamız ek çalışmayla sona eriyor.

İstedik ki Nefretten Sonra, kitap karakteri Tamer gibi Avrupa'yı gezsin. Kitap ülke ülke güzel manzaralar eşliğinde fotoğraflansın, biz de karakterimizin ağzından bir iki hasretlik cümle ekleyelim. Düşünce ile gerçekleşen her zaman aynı olmuyor. Pudra'nın Teyzesi ve eniştesine gerçekten çok teşekkür etmek lazım, yeğenlerini kırmadılar 13 gün yanlarında kitabı taşıdılar. Ellerinden geldiğince fotoğrafladılar, kolajlara dikkat ederseniz küçücük de olsa birçok karede teyzesi elinde kitabı kaldırıp fotoğrafta kitap net çıksın diye uğraşıyor:) Hatta güzel çıksın da benim karede yer alıp almamam sorun değil, sizin gönlünüz olsun bile diyor:) Canılar! Zaten çalışmamızı böyle güzel ve samimi yapan da bu çıkarsız yardımlardı :)

Çalışmalarımız devam ederken sizlerden aldığımız mesajlar bizleri çok mutlu etti. Türe yabancı, Türk yazar okumayı düşünmeyen arkadaşlarım bile sırf bu çalışmalar için kitabı okumaya karar verdi. Ne mutlu bizlere:)
Her şeyin başladığı ülke YUNANİSTAN!

Natalia'ya can veren kan bu topraklardan, Tamer'e acıların en büyüğünü yaşatan olayların merkezi.Bir dua iyilik için de kötülük için de Tanrıya yakarış.

Tamer: acılar dinsin, Natalia: nefretim sonuca ersin.

Tanrı, yaradan bu günahları affetsin.Güzelliklere açılan kapı FLORANSA. Tamer'in yüreği nefretin ateşi ile dağlanmışken güneş doğsa, güller açsa ne yazar.


Aşıklar şehri ROMA. Dilekler, aşk nameleri, yeminler, bir ömür mutluluk diye başlayan ne varsa Tamer'in ağzında acı bir tat. Bu şehir, bu sevinç ona çok fazla:(Romantizmin doruk noktası VENEDİK. Kanallar birbirini bağlar, yollar iki uzağı yakın yapar peki ya Tamer- Natalia? Geçmiş zaman, kaçırılan fırsatlar, onlar için çok geç:( Onlara her yer çıkmaz sokak.

Yankılanan aşk nameleri yutulması zor bir yumru gibi.


Modanın nabzı MİLANO. İhtişamın içinde en dipte bir yürek, Tamer'in acısı.


Natalia'nın inancının taçlandığı yer VATIKAN. Hangi dua yaşananları unutturur? Hangi adak yitirilen canı geri getirir? Kul neden bu kadar acizdir? Haykırış.


Güzelliklerin taçlandığı, dünya savaşlarında bombalamaya kıyılamayan şehir PRAG
.

Güzellik zalimin elinde bile taçlanır ne büyük nefretmiş ki sendeki Natalia kendi mutluluğunu bir kalemde sildin. Hangi kin kendi kendinin katilidir?Zaman unutmamızı sağlar, batan güneş acıları gölgelere saklar. İzler her dokunuşta hatırlanır. Ahhh be Natalia, değer miydi be kızım bu kazar üzmene- üzülmene:(


Tamer dünyada türlü türlü acıyı görmüş, vatan uğruna çarpışırken pisliğin en derinine inmiş. POLONYA acıların, katliamın, kıyımın en pis yaşandığı ülke. Yahudi kampı:( Tamer ve daha niceleri bu insanları maalesef kurtaramadı. Allah ruhlarını huzura erdirsin:(
FM Arsal'a böyle harika bir dünya yarattığı için teşekkür ederiz. Okuduk, sevdik, benimsedik. Karakterler hayal dünyamızın daimi konukları oldu. Bu güzellikleri bizlere sunduğunuz için çok teşekkür ederiz

.

Hiç yorum yok: